Генсек ООН закликав до негайного припинення бойових дій в Україні

Генсек ООН закликав до негайного перемир’я в Україні / Фото: відкриті джерела

Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерреш виступив із рішучим закликом до невідкладного та безумовного припинення бойових дій на території України.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це Гутерреш заявив у Берліні під час спільної пресконференції з федеральним канцлером Німеччини Фрідріхом Мерцом.

«Я повторюю свій заклик до негайного припинення вогню в Україні без жодних попередніх умов, аби дати можливість розпочати шлях до стійкого миру, що ґрунтується на принципах Статуту ООН та нормах міжнародного права. Ключовим елементом залишається повага до суверенітету та територіальної цілісності України», – наголосив він.

У контексті ситуації в Секторі Газа Генсек ООН підкреслив необхідність якнайшвидшого звільнення всіх заручників, забезпечення безперешкодного доступу гуманітарної допомоги та припинення бойових дій. Він наголосив, що шляхом до врегулювання конфлікту має стати рішення про створення двох держав.

Гутерреш також висловив вдячність німецькому уряду за активну участь у міжнародних миротворчих ініціативах, гуманітарних місіях та у боротьбі з глобальними викликами, зокрема змінами клімату. За його словами, Німеччина є важливим союзником ООН, послідовним прихильником прав людини та стабільності у світі.

Окремо він прокоментував ситуацію з можливим скороченням фінансування з боку Сполучених Штатів – найбільшого донора організації. За словами Гутерреша, навіть у разі зменшення внесків, ООН продовжить виконання своїх зобов’язань перед людьми, які найбільше потребують допомоги.

«Ми не зупинимось. Натомість станемо ефективнішими, адаптивнішими, і працюватимемо ще активніше», – зазначив він.

Нагадаємо, що 13–14 травня Антоніу Гутерреш взяв участь у міністерській конференції з питань підтримання миру, організованій під егідою ООН. Підсумовуючи результати заходу, він наголосив, що припинення вогню в Україні має стати першим кроком на шляху до мирного врегулювання, яке відповідатиме принципам Статуту ООН та поважатиме територіальні межі української держави.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *