Daily Telegraph: Трамп не буде другом Кремля

Дональд Трамп. Фото: AP Photo

Російський лідер Володимир Путін зіткнувся з несподіванкою: обраний президент США Дональд Трамп оточив себе радниками, які підтримують жорстку проукраїнську позицію. Про це повідомляє Амбруаз Еванс-Прітчард, економічний аналітик видання Daily Telegraph.

Експерт вважає, що Трамп, ймовірно, виявить більшу готовність до економічного тиску на Росію, ніж чинний президент Джо Байден, якщо це стане необхідним для реалізації принципу “Америка перш за все”.

За словами автора, у Києві з’явився обережний оптимізм щодо другого терміну Трампа, а європейські дипломати також починають розглядати його можливе повернення як не найгірший сценарій у контексті відносин із Кремлем.

“Тепер зрозуміло, що Трамп не має наміру залишити Україну без підтримки”, — заявив професор Алан Райлі з Atlantic Council.

Як зазначає видання, радники Трампа переконали його, що відмова від допомоги Україні матиме серйозніші наслідки, ніж провал Байдена в Афганістані. Вони також наголосили, що “ключовий бар’єр проти Китаю знаходиться на Донбасі”.

“Трамп не захоче, щоб його звинувачували в здачі України Путіну. Цього не станеться”, — підкреслив Леон Панетта, колишній міністр оборони США та директор ЦРУ.

Професор Райлі також вважає, що стратегія “контрольованого протистояння” з Росією вигідна Трампу: “Він прагне уникнути образу маріонетки Путіна. Він може зробити велику справу, звинувативши Байдена в некомпетентності, і нарешті надасть Україні необхідну зброю. Його б обожнювали і називали б його іменем площі в Києві”.

Політика Трампа може бути схожа на стратегію Рейгана

За словами аналітиків, друга президентська каденція Трампа може бути схожа на стратегію Рейгана 1980-х років, спрямовану на виснаження радянського режиму.

“Найперше завдання — змусити Путіна сісти за стіл переговорів. Поки він вірить у перемогу, у нього немає стимулу для переговорів. Ефективний спосіб досягти цього — масштабні санкції”, — заявив Роберт О’Браєн, колишній радник Трампа з питань нацбезпеки.

Він пропонує розширити санкції на російські енергоресурси, а також накласти обмеження на китайські та індійські компанії, які підтримують Москву.

Подібну позицію висловив і майбутній держсекретар США Марко Рубіо. Він підкреслив, що головна мета — надати Україні максимальні важелі впливу в переговорах.

Майбутній радник з нацбезпеки Майк Волц, у свою чергу, зазначив, що війна на виснаження проти значно потужнішого ворога прирікає Україну на поразку.

“В інтересах США зупинити Путіна. Для цього потрібно впровадити енергетичні санкції, заповнити світові ринки й знизити ціни на нафту. Це швидко підірве економіку Росії та її військовий потенціал”, — підсумував Волц.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *